Köşe Yazarları Taner Onay

Mesleki Hemşirelik Blogu Kullanan Hemşire ve Hemşire Adaylarının Hayat Boyu Öğrenme Eğilimlerinin Belirlenmesi Anketi

Merhaba Dijital Hemşire okuyucuları;

Bu yazımın amacı bir buçuk yıl önce kurmuş olduğum hemşirelik blogunun şuan itibari ile tez konusu olmasıdır. ( sizden 5 dakika içinde bir anket doldurmanızı rica ediceğim. Bkz. https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSevBv2Z4ioCMNBhBNjgNHnC2zCZqRcpYeQwYMkBGtOpjf6Y5w/viewform )

Bu süreçte eksikliğini çektiğimiz hemşirelik içerik bloglarının arttığını görmek ve artmasına neden olmak güzel bir duygu.

İlk Dijital Hemşire blogunu kurmaya karar verirken mesleki blogların hayat boyu öğrenme üzerine etkisini düşünmemiştim.  Sadece öğrenmeye ve farkındalığı artırmaya yaradığını kendimden de biliyordum.

Şimdi ise bu konuyu bilimsel temel üzerinde tez konusu yapmak istedim. Mesleki blog kullananların hayat boyu öğrenme eğilimlerinin yüksek olduğunu bilimsel temelde de kanıtlamanın mesleki blogları kullanımını da artıracağını düşünüyorum.

Bu tarz platformların hemşirelik mesleğinde entellektüel bir çevrede kendi kültürünü oluşturacağı düşüncesindeyim.

Dijital Hemşire platoformunun daha kaliteli içerikler üretmesine ve daha ulaşılabilir olmasına katkı sağlamak istiyorsanız burada yer alan anketimizi 5 dakika içinde doldurabilirsiniz.

Bilime katkı sağladığınız için teşekkür ederiz.

Ankete erişmek için aşağıda bulunan linke tıklayınız.

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSevBv2Z4ioCMNBhBNjgNHnC2zCZqRcpYeQwYMkBGtOpjf6Y5w/viewform

Taner Onay- DH Kurucu

 

Yazarımızı Tanıyın

Taner ONAY

Dijital Hemşire
Kurucu ve Genel Yayın Yönetmeni

Çanakkale 18 Mart Üniversitesi Hemşirelik Bölümü’nden 2014 yılında bölüm birinciliği ile mezun oldu. Aynı yıl Sağlık Bilimleri Enstitüsü’nde Halk Sağlığı Hemşireliği Tezli Yüksek Lisansı’na başladı. Sonrasında kazandığı Marmara Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü’nde İç Hastalıkları Hemşireliği Tezli Yüksek Lisansı’na başladı. Yatay geçiş ile Koç Üniversitesi'ne geçti ve tez döneminde. VKV Amerikan Hastanesi Acil Servisi'nde çalıştıktan sonra transfer olduğu Koç Üniversitesi Hastanesi'nde bir süre görevine devam ettikten sonra kasım 2016'da İstinye Üniversitesi'nde Hemşirelik bölümüne öğretim görevlisi olarak görevine devam etmektedir. Kendini "dijital sağlık yazarı" olarak tanımlarken; Turkcell Blog, Tek Doz Dijital, Crealth, Radikal Blog, Milliyet Blog gibi platformlarda halen yazarlık hayatına devam etmektedir.

Yorum Yap

Buraya düşüncelerini ve hislerini yazabilirsin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Fazla Okunanlar