izmir escort
Genel

Dijital Hemşire’yi Yeniden Odaklamak

Merhabalar;

Uzun bir süredir Dijital Hemşire platformunu yeniden ana amacına konumlandırmak gibi bir niyetim vardı. Bu sefer bunu yaptığımı düşünüyorum.

Daha önce yapamamamın nedeni ise ülkemizde hemşirelik ile ilgili içerik platformları olmadığı için Dijital Hemşire’yi planladığım alandan farklı içeriklerin gelmesiydi. Sonrasında ise çözümü Sağlık Atölyesi (Bizi Takip Edin!) platformunu açarak buldum. Gerçekten Sağlık Atölyesi sadece hemşireler tarafından oluşturulmuş ve adına yakışır bir şekilde sağlığın üretildiği bir yer olacağını hayal ediyorum. İçeriklerimize buradan bakabilirsiniz.

Dijital Hemşire platformu ise uzun bir süredir içerik girilmeyen bir yerdi. Fakat günlük ziyaretçilerin sayısı 500 civarında olması tekrardan Dijital Hemşire’yi ilk hayalimde ki yere dönüştürme motivasyonunu verdi. Ve bu akşam Kuşadası’ndan İstanbul’a gelene kadar bunu yolda nasıl yapmam ve hangi kategorileri koymam gerektiği ile ilgili düşünerek geçirdim.

Ve Dijital Hemşire hemşirelik alanında inovasyon ve dijital sağlık haber merkezi platformu olarak alansal bir yer edindi. Amacım en az her hafta 4-5 içerik girmek. Hangi günler gireceğim ile ilgili düşünmedim. Sanırım içerikler olgunlaştığında gireceğim. Bir gün içinde 4-5 tane olabilir ya da 2 gün arayla 2’şer tane içerik girebilirim.

Eski içerikleri silmedim. Sadece kategorilerini görünmez hale getirdim. Çünkü burada çok büyük bir emek söz konusu. Eski içeriklerimizi yavaş yavaş Sağlık Atölyesi platformuna taşıyacağız.

Ayrıca bu alanda bu dönem Tıp Bilişimi‘nde doktora eğitimine başlamayı planlıyorum. Orada aldığım deneyimleri de ek olarak aktaracağım.

Her bir kategori gerçekten sağlık alanında startup ve ya sosyal bir girişim için gereken içerikleri içereceğini düşünüyorum. Zamanla kategoriler artabilir ya da azalabilir.

Burada ki temel amacımız; sizlerin sadece temel klişe işlerden sıyrılıp, kendi şirketinizi, işinizi ya da çok farklı bir alanda çalışmanızı sağlayacak bilgi, deneyim ve entellektüel yapıyı oluşturmaktır.

Siz değerli okurlarımızın herhangi bir konuda öneri, fikri ve eleştirisi olursa biz buradayız. Bize yazabilirsiniz. 

Platformumuza yazar olarak da katılabilirsiniz. Sizin adınıza oluşturulacak adınız ile içerikleriniz girilecektir.

Sizce hemşirelik alanında spesifik mesleki içerik platformlarının kurulma zamanı gelmedi mi?

Yeni yılda yeni hayaller kurmak lazım.

Öğr. Gör. Taner Onay

Yazarımızı Tanıyın

Taner ONAY

Dijital Hemşire
Kurucu ve Genel Yayın Yönetmeni

Lisans eğitimini Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi, Sağlık Yüksekokulu Hemşirelik Bölümü’nde 2014 yılında tamamlayan Taner Onay, yüksek lisansını Koç Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü Hemşirelik Programında tamamlamıştır. Şuan Marmara Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü Tıp Eğitimi alanında doktorasına devam etmektedir. Aynı zamanda Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümü öğrencisidir. VKV Sağlık Kuruluşları olan Amerikan Hastanesi ve Koç Üniversitesi Hastanesi’nde belirli bir süre görev yaptıktan sonra 2016 – 2019 yılları arasında İstinye Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi’nde öğretim görevlisi olarak akademik kadroda yer almıştır. Şuan Fenerbahçe Üniversitesi'nde Araştırma Görevlisi olarak çalışmaktadır. Dijital Hemşire (http://dijitalhemsire.net/), Sağlık Atölyesi (http://www.saglikatolyesi.com/), Türkiye Sağlık Okuryazarlığı Platformu (http://www.saglikokuryazarligi.org/) ve Sağlık Müzesi (http://www.saglikmuzesi.com/) adında 4 sağlık platformunun kurucusudur.
Kişisel web sitesi: http://www.taneronay.com/

Yorum Yap

Buraya düşüncelerini ve hislerini yazabilirsin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir