Genel

Dijital Hemşire’yi Yeniden Odaklamak

Merhabalar;

Uzun bir süredir Dijital Hemşire platformunu yeniden ana amacına konumlandırmak gibi bir niyetim vardı. Bu sefer bunu yaptığımı düşünüyorum.

Daha önce yapamamamın nedeni ise ülkemizde hemşirelik ile ilgili içerik platformları olmadığı için Dijital Hemşire’yi planladığım alandan farklı içeriklerin gelmesiydi. Sonrasında ise çözümü Sağlık Atölyesi (Bizi Takip Edin!) platformunu açarak buldum. Gerçekten Sağlık Atölyesi sadece hemşireler tarafından oluşturulmuş ve adına yakışır bir şekilde sağlığın üretildiği bir yer olacağını hayal ediyorum. İçeriklerimize buradan bakabilirsiniz.

Dijital Hemşire platformu ise uzun bir süredir içerik girilmeyen bir yerdi. Fakat günlük ziyaretçilerin sayısı 500 civarında olması tekrardan Dijital Hemşire’yi ilk hayalimde ki yere dönüştürme motivasyonunu verdi. Ve bu akşam Kuşadası’ndan İstanbul’a gelene kadar bunu yolda nasıl yapmam ve hangi kategorileri koymam gerektiği ile ilgili düşünerek geçirdim.

Ve Dijital Hemşire hemşirelik alanında inovasyon ve dijital sağlık haber merkezi platformu olarak alansal bir yer edindi. Amacım en az her hafta 4-5 içerik girmek. Hangi günler gireceğim ile ilgili düşünmedim. Sanırım içerikler olgunlaştığında gireceğim. Bir gün içinde 4-5 tane olabilir ya da 2 gün arayla 2’şer tane içerik girebilirim.

Eski içerikleri silmedim. Sadece kategorilerini görünmez hale getirdim. Çünkü burada çok büyük bir emek söz konusu. Eski içeriklerimizi yavaş yavaş Sağlık Atölyesi platformuna taşıyacağız.

Ayrıca bu alanda bu dönem Tıp Bilişimi‘nde doktora eğitimine başlamayı planlıyorum. Orada aldığım deneyimleri de ek olarak aktaracağım.

Her bir kategori gerçekten sağlık alanında startup ve ya sosyal bir girişim için gereken içerikleri içereceğini düşünüyorum. Zamanla kategoriler artabilir ya da azalabilir.

Burada ki temel amacımız; sizlerin sadece temel klişe işlerden sıyrılıp, kendi şirketinizi, işinizi ya da çok farklı bir alanda çalışmanızı sağlayacak bilgi, deneyim ve entellektüel yapıyı oluşturmaktır.

Siz değerli okurlarımızın herhangi bir konuda öneri, fikri ve eleştirisi olursa biz buradayız. Bize yazabilirsiniz. 

Platformumuza yazar olarak da katılabilirsiniz. Sizin adınıza oluşturulacak adınız ile içerikleriniz girilecektir.

Sizce hemşirelik alanında spesifik mesleki içerik platformlarının kurulma zamanı gelmedi mi?

Yeni yılda yeni hayaller kurmak lazım.

Öğr. Gör. Taner Onay

Yazarımızı Tanıyın

Taner ONAY

Dijital Hemşire
Kurucu ve Genel Yayın Yönetmeni

Çanakkale 18 Mart Üniversitesi Hemşirelik Bölümü’nden 2014 yılında bölüm birinciliği ile mezun oldu. Aynı yıl Sağlık Bilimleri Enstitüsü’nde Halk Sağlığı Hemşireliği Tezli Yüksek Lisansı’na başladı. Sonrasında kazandığı Marmara Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü’nde İç Hastalıkları Hemşireliği Tezli Yüksek Lisansı’na başladı. Yatay geçiş ile Koç Üniversitesi'ne geçti ve tez döneminde. VKV Amerikan Hastanesi Acil Servisi'nde çalıştıktan sonra transfer olduğu Koç Üniversitesi Hastanesi'nde bir süre görevine devam ettikten sonra kasım 2016'da İstinye Üniversitesi'nde Hemşirelik bölümüne öğretim görevlisi olarak görevine devam etmektedir. Kendini "dijital sağlık yazarı" olarak tanımlarken; Turkcell Blog, Tek Doz Dijital, Crealth, Radikal Blog, Milliyet Blog gibi platformlarda halen yazarlık hayatına devam etmektedir.

Yorum Yap

Buraya düşüncelerini ve hislerini yazabilirsin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir