Köşe Yazarları Taner Onay

Dijital Hemşire Platformu Niçin Var?

Öncelikle kendimi tanıtayım.

Ben Taner.

Özel bir üniversitede hemşirelik alanında öğretim görevlisiyim.

Şu ana kadar hayallerim için 2 yüksek lisans bıraktım ve 1 iş yeri değiştirdim. Çalıştığım yerde mutsuz olduğumu veya hayallerimden uzaklaştığımı hissedersem yarını düşünmeden radikal kararlarımı alırım. Amacım para kazanmak değil.

Hayatta amacımı; minimalist yaşayarak insanlara faydalı olmak olarak belirledim.

Bu platformda hayat amacımın bir ürünüdür.

Bu platform niçin var? Neden zaman harcıyorsun? Akademik olarak yüksel koltuk sahibi ol. gibi sorulara ve söylemlere çok rastladım.

Bu söylemlere cevabım.

Hemşireler. Yani sizler varolduğunuz için biz varız. Siz yoksanız bizde yokuz.

Birileri taşın altına ellerini koymalı. İlk ben bu platform için taşın altına elimi koydum. Şuan birlerce arkadaş elini taşın altına koymak için çabalıyor.

Aslında birilerinin hayatına dokunmak bizi mutlu ediyor.

Unutmayın bizim bu platformdan para kazanmak gibi bir niyetimiz yok. Bir şekilde kazanç sağlarsak da bu kazancı bu platformu geliştirmek için kullanacağız. Bunu da şeffaflık ilkesi dahilinde size raporlar halinde belirli aralıkla sunacağız.

Biz kapalı kapılar ardında mesleğin gelişimi için çabaladığımızı size gösterip üç kağıt yapmayacağız. (Böyle yapanlar var)

Doğruları savunarak, her türlü meslek mensubunun düşüncelerini bu platformda yer vereceğiz.

Biz siziz.

Bu platform sizin.

Bize destek verdiğinizi belirtmek amaçlı aşağıda bulunan formumuzu doldurup platformda bulunan DH Nöbet Ekibi bölümü altında isminizi ve çalıştığınız kurumu paylaşabiliriz.

Sizler destek verdikçe biz daha güçlüyüz.

DH Nöbet Ekibi Katılım Formuna buradan ulaşabilirsiniz.

Yazarımızı Tanıyın

Taner ONAY

Dijital Hemşire
Kurucu ve Genel Yayın Yönetmeni

Çanakkale 18 Mart Üniversitesi Hemşirelik Bölümü’nden 2014 yılında bölüm birinciliği ile mezun oldu. Aynı yıl Sağlık Bilimleri Enstitüsü’nde Halk Sağlığı Hemşireliği Tezli Yüksek Lisansı’na başladı. Sonrasında kazandığı Marmara Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü’nde İç Hastalıkları Hemşireliği Tezli Yüksek Lisansı’na başladı. Yatay geçiş ile Koç Üniversitesi'ne geçti ve tez döneminde. VKV Amerikan Hastanesi Acil Servisi'nde çalıştıktan sonra transfer olduğu Koç Üniversitesi Hastanesi'nde bir süre görevine devam ettikten sonra kasım 2016'da İstinye Üniversitesi'nde Hemşirelik bölümüne öğretim görevlisi olarak görevine devam etmektedir. Kendini "dijital sağlık yazarı" olarak tanımlarken; Turkcell Blog, Tek Doz Dijital, Crealth, Radikal Blog, Milliyet Blog gibi platformlarda halen yazarlık hayatına devam etmektedir.

Yorum Yap

Buraya düşüncelerini ve hislerini yazabilirsin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Fazla Okunanlar